Markizy

Markizy czyli wygodny caravaning

Nasze rozwiązania to pochwała prostoty, dzięki której funkcjonalność i niezawodność idą w parze.
Caravaning według fanów tej formy wypoczynku, to smak wolności, ucieczka na łono natury, obietnica przygody oraz spora niezależność. To określony sposób spędzania wolnego czasu, zazwyczaj aktywny, bez „przywiązania” do jednego miejsca i rezygnacji z podstawowych wygód oraz bez oglądania się na pogodę. Nasze markizy powstały z myślą o wygodnym i szybkim sposobie na rozstawienie naszego obozu – rozłożenie markizy zajmuje tylko kilka chwil. Dzięki oferowanym adaptorom markizę można zamontować praktycznie w każdym pojeździe, także w małym busie lub vanie, co znacznie zwiększa funkcjonalność naszego pojazdu i uprzyjemnia wyjazd na urlop, weekend lub ryby. Jeśli podróżujemy tylko latem i wybieramy kraje o dużej ilości dni słonecznych to markiza jest idealnym rozwiązaniem. Miejsce, w naszym pojeździe, które dotychczas było zajęte przez ciężki i kłopotliwy w rozkładaniu przedsionek możemy przeznaczyć na inny wakacyjny ekwipunek.

Nasze markizy

Markizy Cortima są produkowane w Polsce. Każda markiza posiada mocną aluminiową samonośną konstrukcję (nie wymaga odciągów z linek – jak ma to miejsce w daszkach słonecznych). Konstrukcja jest bardzo prosta, praktyczna i bezawaryjna. W przyczepie kempingowej markizę montujemy w szynie przedsionkowej bez konieczności wiercenia otworów. Po zamontowaniu markizę blokuje się na jej końcach. Optymalna ochrona przed słońcem i deszczem dostępna jest już w kilka chwil. Markiza jest rozwijana i zwijana ręczne. Zastosowana tkanina jest mocna i rozpraszająca światło (tkanina łatwa do utrzymania w czystości, odporna na promienie UV i deszcz). Markiza chowana jest w pokrowiec, który stanowi jej integralna część (pokrowiec zamykany na zamek). Kompaktowa budowa umożliwia wysyłkę. Gwarancja zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Całość można rozbudować o ścianę przednią (sun blocker) i boczną (side wall). Adaptor umożliwia montaż markizy w pojazdach bez bocznej szyny (np: bus, van, samochody terenowe, wyprawowe). Adaptor wraz z uchwytami jest dostępny osobno.

tutaj możesz pobrać instrukcję montażu markizy w przyczepie kempingowej

Markiza składa się z:

1. 2x napinacze boczne markizy. W markizach 310×212 oraz 360×212 – 3szt (2x napinacze boczne + 1x środkowy). Napinacza zakończone są śruba regulacyjną, wykręcanie której powoduje naprężenie tkaniny.

2. 2x przednie podpory markizy. Wysokość 2m (regulacja wysokości – skokowa co 5cm).

3. 1x rura nawojowa zakończona głowicami, do których montujemy przednie podpory oraz napinacze boczne i ewentualnie środkowy. Rura jest dostarczana w dwóch połówkach do złożenia w jedną całość przed pierwszym montażem.

4. Płachta markizy zwinięta w pokrowiec zamykany na zamek.

5. 2x gniazda bocznych napinaczy, które pełnią jednocześnie funkcje blokady uniemożliwiającej przesunięcie się pokrowca w szynie przedsionkowej.
6. 2x szpilki do zabezpieczenia przednich podpór markizy.

Ponadto instrukcja oraz karton.

Pokrowiec zakończony jest kedrem o średnicy 7 mm. Pasuje do większości przyczep oraz w przypadku montażu w samochodzie do naszego zestawu montażowego (adaptora) oferowanego osobno.

zdj36

Przednia ściana do markizy Cortima (sun blocker)

Półprzeźroczysta, przepuszczająca powietrze. Łatwy montaż, idealne uzupełnienie markizy zapewniające jeszcze lepszą ochronę przed słońcem lub deszczem oraz gwarantujące więcej intymności. Dostępne są sun blockery do wszystkich naszych markiz. Ściana przednia jest dostępna osobno.

Ponadto instrukcja oraz karton.

Pokrowiec zakończony jest kedrem o średnicy 7mm. Pasuje do większości przyczep oraz w przypadku montażu w samochodzie do naszego zestawu montażowego (adaptora) oferowanego osobno.

Ściana boczna do markizy Cortima (sidewall)

Doskonałe uzupełnienie markizy w miejscach, gdzie trudno o naturalny cień, lub jeśli oczekujemy więcej intymności. Łatwy szybki montaż, oraz dodatkowa ochrona przed słońcem lub deszczem. Wymiary ściany bocznej 205x155cm. Ściana boczna jest dostępna osobno.

Adaptor do markizy Cortima (mounting kit)

Adaptor umożliwia montaż markizy w pojazdach bez bocznej szyny np. VW T4,T5, VITO, TRAFIC, DUCATO, samochody terenowe, wyprawowe, osobowe, vany… Adaptor może być zamontowany do relingów, poprzeczek dachowych rynienki dachowej lub przykręcony do fabrycznych otworów w dachu. Markizę można dopasować praktycznie do każdego pojazdu.

Adaptor (mounting kit) jest niezbędny do montażu markizy w samochodzie. Adaptor jest dostępny osobno.

Adaptor składa się z:

1. 1x aluminiowa szyna, do której wsuwamy markizę. Szyna może mieć długość 216,266,316 lub 366cm.

2. 2x uniwersalne uchwyty.

waterproof
zdj26

Aluminiowa konstrukcja markizy jest całkowicie samonośna – nie wymaga odciągów z linek. Dzięki dwóm bocznym napinaczom (w markizach 310 oraz 360 standardowo są trzy napinacze) napięcie tkaniny jest bardzo łatwe i skuteczne. Zastosowana tkanina jest mocna i wodoodporna

Bardzo łatwy i szybki sposób rozwijania i zwijania markizy.

Wymiary markiz Cortima:

A=210 B=212 C=195cm. Waga~5,0kg – 950zł
A=260 B=212 C=245cm. Waga~5,5kg – 1000zł
A=310 B=212 C=295cm. Waga~6,0kg – 1100zł
A=360 B=212 C=345cm. Waga~6,5kg – 1200zł

Mountimg kit (adaptor do samochodu) z uniwersalnymi uchwytami- 400zł (dla markizy 210 oraz 260).

MOUNTIMG KIT (ADAPTOR DO SAMOCHODU) Z UCHWYTAMi na rynienke – 450zł
Sun blocker (ściana przednia) – 250zł
Sidewall (ściana boczna) – 300zł

wymiary-markizy2016

Dostępny kolor:

kolorgreyston

GREY STONE

Szybka wysyłka kurierem. Wymiary paczki:

pudelkowymiary4